Idag besøkte vi en lokal menighet rett nedi gata fra hvor vi bodde før, hvor en god del av menigheten vår har gått mens vi har vært i Norge, og det var gøy å være sammen med medlemmene våre igjen. Gjensynsgleden var stor med de vi ikke hadde møtt siden vi kom hjem fra Norge. Over halve forsamlingen var våre medlemmer, og det var veldig fint å se hvordan de hjalp til med søndagskole, trommer og diverse andre ting. Vi kommer nok til å pleie vennskapet med denne menigheten enda mer, og kanskje det å slå seg sammen med de er en mulig løsning på dilemmaet med hva vi skal gjøre med menigheten vår i Mnarani. Vi holder ihvertfall døren åpen for det foreløpig mens vi prøver å finne ut hva som er best. Etterpå gikk vi en tur i nabolaget og hadde et lite konfliktråd med noen som hadde en stygg konflikt, og hadde invitert oss til å komme å hjelpe de til råds.Så tok vi med oss en gruppe barn og ungdommer ut til tomta vår. Totalt ble vi 14 rundt lunsjbordet! Det ble en veldig koselig ettermiddag. Noen av ungdommene gjorde lekser. Noen leste bøker. Noen hjalp til med å lage mat. Barna vekslet på å leke inne og ute og koste seg veldig. Ingen tvil om at det var stor stas å få være med ut hit!

Imorgen skal jeg og Stig til Mombasa. Vi har litt planlegging og research å gjøre før vi skal begynne innkjøp og forbedelse til byggestart på tirsdag. Vi skal begynne med å gjøre ferdig de to første gjesterommene, men i tillegg har vi endel andre spørsmål vi må finne ut av. Noen av tingene er at vi ønsker å bygge en vannntank under bakken for å samle regnvann, men viktigere er at vi må ordne med et system for håndtering av søppel. Her er det ingen miljøstasjon eller gjenvinning, og vi må finne ut hvordan vi på en best og mest miljøvennlig måte kan kvitte oss med søppelet vårt. Vi er veldig åpne for gode ideer om noen har!